AngularJS.

19:24:00

Obecnie zgłębiam tajniki projektowania stron internetowych - czytam "100 rzeczy, które każdy projektant powinien wiedzieć o potencjalnych klientach" oraz "Podręcznik genialnych pomysłów". Myślę, że obie książki sprawdzą się w przypadku czytelnika, który szuka inspiracji lub nawet nie wie gdzie i jak ich szukać. To właśnie te lektury skłoniły mnie do drobnych modyfikacji szablonu, który powinien się Wam spodobać. : ) Jest minimalistyczny i profesjonalny.

Dzisiaj chciałabym przybliżyć wszystkim zainteresowanym rozwiązanie AngularJS. Framework rozwijany przez firmę Google skupia się na wspieraniu stron opartych na jednym widoku. Nowoczesna strona internetowa nie zmusza użytkownika do ciągłego klikania w celu poruszania się między podstronami. AngularJS wdraża MVC (model widok-kontroler), który wykorzystywany jest również w Ruby.  Rozszerzenie możliwości HTMLa sprzyja lepszej obsłudze dynamicznych treści, co skutecznie wpływa na automatyczną synchronizację między modelem a widokiem. AngularJS ułatwia testowanie i ogranicza manipulacje w DOMie. Twórcy framework'a starają się podkreślać na każdym kroku, że testowanie jest tak ważne jak samo pisanie kodu. Terminem przewodnim AngularJS stało się loose coupling, czyli utrzymywanie słabych zależności pomiędzy warstwą logiki, prezentacji i danych. Rozwiązanie firmy Google wprowadza serwerowe technologie np. kontrolery zależne od widoku do aplikacji klienckich. Niewątpliwie warto wspomnieć, że w 2012 roku stworzono plugin dla Google Chrome, który ułatwia debugowanie aplikacji internetowych z pomocą właśnie AngularJS. Wtyczka Batarang pokazuje problematyczne miejsca w kodzie i pozwala na zmierzenie wydajności. 

Drodzy programiści! Serdecznie polecam wypróbowanie framework'a. Może wpłynie on korzystnie na jakość i wydajność Waszej pracy. 


Ponadto, chciałabym gorąco zachęcić do pobierania mojej aplikacji napisanej na urządzenia mobilne z Windows Phone. 

Aplikacja nazywa się Smacznego! i znajduje się tutaj .


.madebytechnology